Get Adobe Flash player

İSTANBUL YARI MARATONU 27 NİSAN 2014

 İstanbul Maratonu'nun organizatörü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.'den atletizmseverlere yeni bir yarış daha; İstanbul Yarı Maratonu!

1987-1993 yılları arasında 7 defa düzenlenmiş Haliç Yarı Maratonu 2010 yılında 8. kez düzenlenmişti. Dünyanın sayılı parkurlarından biri olan ve düzenlendiği yıllarda elit atletler tarafından rekor hedeflenerek koşulan, tüm atletlerin büyük beğenisini toplayan ve dümdüz parkuruyla her koşucunun en iyi derecesini yapma imkânını sağlayan yarı maraton, yerli ve yabancı sporseverlerle 27 Nisan 2014'te İstanbul Yarı Maratonu adı ile 9. kez start alacak.

İstanbul Yarı Maratonu Eyüp Belediye Başkanlığı'nın önünden Eminönü istikametine doğru başlayacak. Ayvansaray Caddesi boyunca süren ve Ayadimitri Kilisesi, Balat Parkı ve Şair Nedim Parkı'nı geride bırakan parkur, Kadir Has Üniversitesi'nin önünden geçerek Ragıp Gümüşpala Caddesi'nden Eminönü'ne ulaşacak. Yarış, sahil şeridi boyunca ilerleyişini Kennedy Caddesi'nde sürdürecek ve Sarayburnu üzerinden Yenikapı'ya uzanacak. Yenikapı meydanından yapılan dönüşle, aynı güzergah izlenerek geri dönülecek. Feshane'nin önünden geçerek devam edecek parkur, Eyüp Anadolu Lisesi'nin önündeki dönüşten tekrar Eyüp Belediye Başkanlığı istikametine dönecek. Yarış, çıkış noktasında sona erecek.

İstanbul Yarı Maratonu kayıtları 1 Şubat'ta açılmış olup 20 Nisan'a kadar devam edecektir. Kayıt ücreti Türk vatandaşları için 25 TL, yabancı uyruklu katılımcılar için 45 TL'dir.

Detaylı bilgi ve kayıt için; www.istanbulyarimaratonu.org