Get Adobe Flash player

1.Uluslararası Kızılırmak-Avanos Yarı Maratonu

 YARIŞMA STATÜSÜ

Avanos Belediyesi ve Atletizm Federasyonu Başkanlığı tarafından organize edilen, “1. Uluslar arası, Avanos- Kızılırmak Yarı Maraton Yarışı” 06 Temmuz 2013 Cumartesi günü saat 10:00'da start alacaktır.Bilgi için tıklayın http://www.avanos.bel.tr/maraton/Ystatu.html
 
Cumhuriyet Meydanı, heykel önünden başlayacak yarışmada,  katılımcılar İnönü Caddesi, Vatan Caddesi, Belediye önünden Atatürk Caddesi, Orta Mahalle, Alaaddin Mahallesi, Orta Mahalle Şelale Meydanı, Tarihi Taş Köprü geçişinden sonra Cumhuriyet Mahallesi Kapadokya Caddesi, Çavuşin Yolu ve Çavuşin Köyü içinde ikinci Meydandan U dönüşü yapılarak, Zelve Paşabağı içinden geçilerek Zelve Örenyeri Meydanından U dönüşü yapılacaktır. Bunun devamında Aktepe Köyü yolu ve Altınevler güzergahı ile Kayseri Caddesi Kavşağı sola dönülerek eski Asya Meyve Suyu Kavşağı doğrudan geçilecektir. Yine Cumhuriyet Mahallesi, Zelve Caddesi Avanos’a doğru koşulacak olup 1 nolu Sağlık Ocağı Kavşağından sağa taş köprü istikametinden Bahçelievler Mahallesi Mithat Dülge Caddesine sağa dönülecektir. Bu dönüşten sonra caddenin sonunda sola dönüş yapılarak Kızılırmak kenarında bulunan Amfi Tiyatro önünde yarış son bulacaktır.
Katılım için sporcuların Avanos Belediyesi'nin, Halk Bankası Avanos Şubesi TR980001200968800007000049 IBAN Banka Hesap Numarasına 20.00-TL (YirmiTürkLirası) yatırması gerekmektedir. Koşu hakkında bilgi edinmek veya kayıt yaptırmak isteyenlerin www.avanos.bel.tr/maraton adresine girmeleri ve kayıt formunu doldurmaları yeterli olacaktır. Yarışmacılara soyunma yeri olarak Bahçelievler Mahallesi, Mithat Dülge Caddesi, Kredi ve Yurtlar Kurumu Avanos Kız Öğrenci Yurdu D-Blok tahsis edilmiştir.