Get Adobe Flash player

Babaeski'de Uzun Koşu İdmanı

Tarih 27 Mart 2010 Cumartesi, hava açık ve güneşli....Yer : Babaeski yerleşim yerinin çevresi,

Oğuz KESİMLİ hocamla bir kaç gün öncesi telefonla görüştüm. Cumartesi günü Babaeski'de uzun bir koşu idmanı yapmaya kararlaştırdık.
Ben Edirne'de tek başıma koşmaktan sıkılmıştım. Bana güzel bir moral kaynağıydı Oğuz Hocamla beraber koşmak....
Sabah erkenden Edirne'den Babaeski'ye yola çıktım. Kırklareli Köprüsünde bir saat sonra buluştuk. Evde biraz sohbet ettikten sonra koşu kıyafetklerini giyerek yola koyulduk. Önce 5 dakika kadar koşu başlangıç noktasına kadar yürüdük. Oğuz Hoca parkuru göstererek tarif etti.
Parkur:Babaeski-Kadıköy-Oruçlu Köyü-Karamesutlu Köyü-Seyir Tepesinden Babaeski'ye iniş - Şeytan Deresi geçişi ve Ev ....
Yaklaşık mesafe 26 km.
Koşu başlangıcından sonuna kadar çok zevkli bir sohbet ve çok rahat bir tempo ile koştuk. Koşu nabzım ortalama 118 çıktı.
Yolumuz yemyeşil buğday tarlalarının içinden geçen toprak yoldu. Çok az bir mesafede asfalt yolda koştuk.
Çoğu kez Babaeski'den Kırklareli barajına kadar uzanan sulama kanaletlerinin paralelinde koştuk .Çok dik olmayan bir iki km. mesafeli rampada koştuk.
Tertemiz bir havada yemyeşil bir manzara ve zaman zaman kuş sesleri çok zevkliydi.Şeytan deresinde çamurlu bir bölgede yürümek zorunda kaldık.
Toplam koşu süremiz tamı tamına 3 saat sürdü.
Koşu bitiminde Oğuz Hocamın evinde mükemmel bir kahvaltı yaptım.
Teşekkürler Oğuz Hocam ....Güzel bir havada, güzel bir zeminde, yemyeşil bir bölgede sayende çok mutlu ve faydalı koşu yaptım.
 

Herkese saygı ve sevgilerimi sunarım.
               Uğur HEKİM